Honorowi goście z miast partnerskich i zaprzyjaźnionych uczestniczą w obchodach Święta Miasta Kalisz

W związku z obchodami Święta Miasta Kalisz na terenie miasta pojawili się przedstawiciele miast partnerskich oraz zaprzyjaźnionych. W bieżącym roku będą odbywać się dwa ważne jubileusze, mianowicie 65-lecie współpracy z Hautmont oraz 25-lecie współpracy z La Louvière.

Odwiedzający gród nad Prosną delegaci reprezentują miasta partnerskie i zaprzyjaźnione takie jak: Hamm i Erfurt (Niemcy), Preston (Wielka Brytania), La Louvière (Belgia), Martina (Słowacja), Hautmont (Francja), Kamieniec Podolski (Ukraina) oraz Łowecz (Bułgaria) – miasto zaprzyjaźnione, a także Gilbert (USA). W terminie od 1 do 4 czerwca delegacje uczestniczą w licznych spotkaniach i wydarzeniach planowanych na czas trwania obchodów oraz mają okazję zwiedzić urokliwy Kalisz.

Piątkowe wydarzenia rozpoczęły się od oficjalnego spotkania z prezydentem Kalisza. Po nim przedstawiciele odwiedzających miast partnerskich mogli podziwiać ekspozycję multimedialną umieszczoną w zabytkowym ratuszu kaliskim. Plan wizyty przewidywał również odwiedzenie przez gości szkół ponadpodstawowych. Delegacja z niemieckiego Hamm miała okazję zwiedzić I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka, zaś przedstawiciele francuskiego Hautmont udali się do III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.