Pola Marsowe w Kaliszu ożyją koncertem

Znana lokalizacja w Kaliszu, Pola Marsowe, wkrótce ponownie będzie gromadzić tłumy młodych ludzi nie tylko z samego miasta, ale też z okolicznych terenów. Miejscowi władcy miasta zapowiedzieli atrakcyjny koncert-niespodziankę dla wszystkich mieszkańców, który będzie jednocześnie finałem letnich wakacji. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka, na scenie 1 września wystąpi znany polski raper – Young Igi.

Całe wydarzenie ma swój początek o 17:00, kiedy to na scenie pojawią się artyści KAKI – FLIX/ HUXLEY, BLESSY/ PAY, PYRU/ DH EMOH, MAJKEL & SEPSON. To oni będą odpowiedzialni za podgrzewanie atmosfery przed głównym punktem wieczoru, czyli koncertem Young Igi, który planowany jest na godzinę 20:30. Wejście na teren imprezy jest bezpłatne.

Rozpoznawalność Young Igi na polskim rynku muzycznym zaczęła wzrastać od 2016 roku, kiedy to zaczął publikować swoje utwory na własnym kanale internetowym. Szerokie grono słuchaczy zainteresował na początku 2017 roku dzięki wydanemu razem ze swoim kolegą Pikersem utworowi „Kush”. Następnie artysta 1 sierpnia 2017 roku udostępnił odsłuch mixtape’u Trappist na swoim kanale. Materiał ten trafił do sprzedaży fizycznej 23 października 2017 roku dzięki współpracy z wytwórnią Soliton. W czasie tego okresu Young Igi wydał takie utwory jak „Buzi”, „Pies”, „Deszcz banknotów” (z gościnnym udziałem Malika Montany), „Boa Boa” i „Audemars”. Te piosenki nie zostały uwzględnione na żadnym albumie. Pierwszy oficjalny materiał rapera pt. Konfetti ukazał się 19 października 2018 roku.