Uroczyste rozpoczęcie Święta Miasta Kalisza z udziałem władz lokalnych i wręczeniem wyróżnień

W piątek 2 czerwca odbyła się uroczysta inauguracja Święta Miasta Kalisza, która miała miejsce podczas sesji Rady Miasta w auli honorowej im. prof. Jerzego Rubińskiego na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM. W trakcie tego wydarzenia wręczono nagrody miejskie.

Prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski, oraz przewodniczący Rady Miasta Kalisza, Tadeusz Skarżyński, powitali obecnych gości, wśród których znaleźli się również członkowie Rady Miasta. W swoim wystąpieniu Tadeusz Skarżyński zwrócił uwagę na pozytywny rozwój miasta oraz coraz lepszą opinię o nim.

Mówiąc o Kaliszu, Tadeusz Skarżyński podkreślił, że miasto to coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, co potwierdzone jest przez liczne nagrody, rankingi oraz wydarzenia o charakterze zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. Wspomniał również o tym, że już następnego dnia miało odbyć się ważne wydarzenie sportowe – finał Orlen Pucharu Polski w piłce ręcznej, który miał miejsce w hali Arena. W związku z tym Kalisz gościł najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportowej.

Przewodniczący Rady Miasta zaznaczył także, że każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby Kalisz stał się jeszcze bardziej atrakcyjnym i lepszym miejscem do życia dla swoich mieszkańców. Przekazał swoje przekonanie o tym, że miasto ma przed sobą wiele możliwości rozwoju oraz potencjału na przyszłość.