Nowy serial z udziałem kaliskich statystów wkrótce na platformie streamingowej

W produkcji trwają prace nad nowym pięcioodcinkowym serialem, który zostanie dostępny dla widzów za pośrednictwem międzynarodowej platformy streamingowej. Zdjęcia do tego projektu powstają w centrum Kalisza, gdzie uwiecznione zostają sceny z udziałem statystów wywodzących się z tego miasta.

Za kierownicą reżyserii stoi Łukasz Palkowski, który może pochwalić się bogatym dorobkiem artystycznym, obejmującym szereg znanych i docenianych filmów oraz seriali. W jego filmografii znajdują się takie tytuły jak „Bogowie”, „Chyłka”, „Behawiorysta”, „Belfer” czy „Najlepszy”.

Obsada serialu składa się z uznanych aktorów polskiej sceny filmowej i telewizyjnej, wśród których można wymienić Martę Żmudę-Trzebiatowską, Wojciecha Zielińskiego oraz Mariusza Bonaszewskiego. Za obraz odpowiada operator Łukasz Gutt, natomiast za scenografię – Paweł Jarzębski.

Twórcy serialu na chwilę obecną nie ujawniają bliższych informacji dotyczących produkcji. Jak zaznacza prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski, ekipa filmowa planuje powrócić do miasta w lipcu na dłuższy okres zdjęciowy. Prezydent miał już okazję odwiedzić miejsce realizacji zdjęć i zapoznać się z pracą twórców.