Puchar Polski: ŁKS Łódź kontra KKS 1925 Kalisz

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego (ŁKS) są gotowi do rozpoczęcia swojej podróży w nowym cyklu Fortuna Pucharu Polski. Początek tej przygody będzie miał miejsce na wyjeździe, gdzie zagrają przeciwko KKS 1925 Kalisz. Spotkanie, które odbędzie się w ramach pierwszej rundy tych rozgrywek, jest zaplanowane na wtorek i rozpocznie się o godzinie 18.30.

W otwierającej rundzie Fortuna Pucharu Polski, drużyna z Łodzi spotka się z obecnym członkiem czołówki 2. Ligi – KKS 1925 Kalisz. Ten kaliski klub przyciągnął uwagę publiczności w poprzednim sezonie, kiedy to jego drużyna zaskoczyła wszystkich swoim występem w Pucharze Polski. Kaliszanie pokonali takie zespoły jak Widzew Łódź czy Śląsk Wrocław, dochodząc aż do półfinału tych prestiżowych rozgrywek. Teraz również KKS planuje dać popalić swojemu rywalowi, który na papierze wydaje się być silniejszy. Bez wątpienia, we wtorkowe starcie przeciwko ŁKS, podejdą do gry bez żadnych kompleksów.

Warto przypomnieć, że zaledwie miesiąc temu, drużyna KKS pod wodzą trenera Pawła Ozgi przegrała na stadionie Króla wynikiem 0:3 z rezerwami ŁKS. Od tamtej pory, wygrali jednak trzy z czterech rozegranych spotkań, tracąc w nich zaledwie jedną bramkę. Słowa trenera po meczu w Łodzi, które sugerowały, że jego zespół nie zamierza powtarzać słabej dyspozycji z tamtego spotkania, wydają się być teraz bardziej niż prawdziwe.