Kolizja taksówki Bolt z karetką pogotowia w Kaliszu: kierowca był pijany

Wtorkowy poranek na ulicach Kalisza został zakłócony przez niebezpieczne zdarzenie drogowe. Jak poinformowała podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej policji, doszło do uderzenia taksówki Bolt w karetkę pogotowia. Co gorsza, kierujący taksówką mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Incydent miał miejsce na skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej i Nowego Świata, w rejonie Rogatki. Jak wynika z relacji, taksówka prowadzona przez 29-letniego mężczyznę, pracującego dla Bolt, zderzyła się z jadącą na sygnale karetką. Ambulans przewoził w tamtym momencie pacjentkę, korzystając zarówno ze świateł, jak i sygnałów dźwiękowych.

Rzeczniczka policji podkreśliła, że w aucie osobowym marki Skoda, którym poruszał się kierowca Bolta, znajdowała się również pasażerka. Kobieta po wypadku została przetransportowana do szpitala. Policja przeprowadziła badanie alkomatem kierowcy taksówki, które wykazało obecność 0,3 promila alkoholu w jego organizmie. Obecnie trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego zdarzenia przez funkcjonariuszy.