Dramatyczne wydarzenie na drodze – śmiertelny wypadek w Florentynie

W dniu 2 listopada 2023 roku, dokładnie o godzinie 05:17, do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło alarmujące zgłoszenie. Wywołał je tragiczny w skutkach wypadek drogowy, do którego doszło w Florentynie, w gminie Żelazków. W wyniku zderzenia samochodu osobowego i pojazdu ciężarowego konieczna była natychmiastowa interwencja służb ratunkowych.

Zaalarmowani dyżurni ze Stanowiska Kierowania niezwłocznie podjęli decyzje o wysłaniu na miejsce zdarzenia dwóch ekip straży pożarnej. Zadysponowano do działań ratowniczych zarówno zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Kalisza, jak i drużyny z Ochotniczych Straży Pożarnych Skarszew i Pólko.

Na miejscu, główne zadanie strażaków polegało na zabezpieczeniu terenu wypadku, a następnie przystąpili do delikatnej operacji ewakuacji poszkodowanego kierowcy samochodu osobowego. Do akcji ratunkowej użyto specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Niestety, pomimo natychmiastowej interwencji i przekazania poszkodowanego w ręce Zespołu Ratownictwa Medycznego, lekarz orzekł śmierć mężczyzny.

Kierujący ciężarówką na szczęście nie doznał żadnych obrażeń. Teraz to prokurator i policja przejęli sprawę i prowadzą dalsze działania związane z tym tragicznym wypadkiem drogowym.