Sukces drużyny siatkówki z Kalisza: Pokonanie GROT Budowlanych

W obecnym sezonie Tauron Ligi, zespół z Kalisza wykazał się niebywałą siłą, dzięki solidnemu wzmocnieniu składu. Stał się liczącym się graczem w walce o najbardziej prestiżowe miejsca ligi. Ku zaskoczeniu wielu, gospodynie tego meczu odniosły zwycięstwo nad drużyną GROT Budowlane Łódź, kończąc grę wynikiem 3:0. To pierwsza porażka łódzkiego zespołu w tym sezonie.

W pierwszym secie gry, punkty zdobywano naprzemiennie. Niemniej jednak, pod koniec seta, kaliski zespół zdobył przewagę dwoma punktami (21:19). Ostateczne zwycięstwo w tej fazie gry należało do nich, przede wszystkim dzięki wybitnej grze Tijany Bośković. Nawet przerwa na żądanie i strategia podwójnej zmiany atak-rozegranie nie pomogła łódzkiemu zespołowi.

Drugi set rozpoczął się dając szansę obu drużynom. Seria asów serwisowych rozpoczęta przez Karolinę Drużkowską i kontynuowana przez Mackenzie May dodała dynamizmu meczowi. Jednak w pewnym momencie, drużyna z Kalisza zaczęła wyraźnie dominować. Mimo że przy stanie 21:16 Andrea Mitrović zdobyła trzy punkty z rzędu, trener Widera był zmuszony poprosić o przerwę. Po jej zakończeniu, drużynie przyjezdnej nie udało się odzyskać prowadzenia. W rezultacie, siatkarki z Kalisza triumfowały w drugim secie wynikiem 25:22.