Spotkanie z historykiem sztuki dr. hab. Waldemarem Braniewskim w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

W środku tygodnia, konkretnie 22 listopada, o godzinie 18:00 w kaliskiej Galerii Sztuki im. Jana Tarasina zaplanowano wydarzenie kulturalne. Spotkanie z cenionym historykiem i krytykiem sztuki, dr. hab. Waldemarem Braniewskim, umożliwi publiczności zgłębienie tajników rzeźby w przestrzeni publicznej.

Podczas prezentacji dr Braniewski skupi się na omówieniu „Gai” – dzieła Pawła Althamera i Artura Żmijewskiego oraz „Piano-Forte” stworzonego przez Krzysztofa M. Bednarskiego. Te nowatorskie rzeźby, które niedawno zagościły w przestrzeni miejskiej Kalisza, będą głównym tematem spotkania.

„Gaja” to monumentalna rzeźba, która została uroczyście odsłonięta 16 września w Parku Miejskim. Jest to dar od Galerii dla miasta Kalisz i jego bogatej wielokulturowej tradycji, podarowany z okazji 45-lecia istnienia tej instytucji kultury. Natomiast „Piano – Forte”, którego uroczyste odsłonięcie przewidziane jest na 23 listopada, to upamiętnienie 50. Międzynarodowego Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu.