Koniec sporów w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej? Nowy dyrektor wyłoniony w konkursie ogłoszonym przez urząd marszałkowski

Marcin Magdziński, dotychczasowy zatrudniony w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej, okazał się triumfatorem konkursu, którego celem było obsadzenie stanowiska dyrektora tej instytucji. Konkurs został ogłoszony przez urząd marszałkowski. Interesujący jest fakt, że Sylwia Kucharska, obecna dyrektorka muzeum, która jest oskarżana o mobbing, nie zgłosiła swojego udziału w konkursie.

W Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej pracuje łącznie 34 osoby. Od pewnego czasu instytucja ta jest polem konfliktów między pracownikami. Sylwia Kucharska, obecna dyrektorka, jest pod ostrzałem krytyki ze strony części personelu, który oskarża ją o mobbing. Jest również grupa pracowników, która negatywnie ocenia działania byłej zastępczyni Kucharskiej i również wysuwa wobec niej zarzuty mobbingu.

Napięte relacje między pracownikami toczyły się równolegle z konkursem na nowego dyrektora instytucji. Proces rekrutacyjny, który rozpoczął się w sierpniu tego roku, właśnie dobiega końca. Komisja konkursowa zasugerowała już potencjalnego kandydata na to stanowisko.

Sylwia Kucharska, pochodząca z Kępna, kieruje Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej od 2015 roku. Zanim objęła swoją obecną funkcję, pełniła rolę dyrektora Muzeum Ziemi Kępińskiej. Kucharska prowadziła również własną firmę, której działalność była powiązana z produkcją filmową oraz zarządzaniem kulturą.