Groźny incydent na alei Wojska Polskiego: pożar w bloku, ranni mieszkańcy

Zgłoszenie o wybuchu pożaru wpłynęło do lokalnych jednostek ratunkowych dziś, tuż po godzinie 10:00. Płomienie zauważone zostały w jednym z lokali mieszkalnych zlokalizowanych przy alei Wojska Polskiego w Kaliszu. W wyniku tego niebezpiecznego zdarzenia, konieczna była ewakuacja pięciu osób, wśród których są poszkodowani.

Tego poniedziałkowego poranka, 4 grudnia, o godzinie 10:00, dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu odebrał informację o sytuacji kryzysowej. W budynku wielorodzinnym, przylegającym do kompleksu szkół Gastronomiczno-Hotelarskich na alei Wojska Polskiego, wybuchł pożar w jednym z apartamentów.

Z okien budynku ulatniał się gęsty dym, a ogień widoczny był nawet na zewnątrz. Jedno z lokali uległo kompletnemu zniszczeniu przez płomienie.

– Pięcioro mieszkańców musiało opuścić swój dom. Niestety wśród nich były osoby ranne, które natychmiast zostały przewiezione do najbliższego szpitala. Aktualnie nie mamy doniesień o ofiarach śmiertelnych – informuje młodszy aspirant Jakub Pietrzak, pełniący funkcję rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Chociaż na chwilę obecną przyczyny pożaru są nieznane, służby będą dążyły do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Interwencję na miejscu przeprowadzało aż osiem jednostek straży pożarnej, zarówno państwowych, jak i ochotniczych. W akcji brała udział także policja i zespół ratownictwa.