Zdarzenie drogowe w Borkowie Starym: Autobus PKS wylądował w rowie, dwie osoby poszkodowane

W miejscowości Borków Stary, leżącej na terenie gminy Żelazków w regionie podkaliskim, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu PKS. Pojazd, w którym znajdowało się 11 osób, utracił kontrolę i skończył swój bieg w przydrożnym rowie. W wyniku tego niefortunnego incydentu, dwie osoby odniosły obrażenia. Jedną z nich przewieziono do pobliskiego szpitala na dalsze badania i opiekę medyczną.

Nieszczęśliwe wydarzenie miało miejsce w środowy poranek, 17 stycznia. Jak informuje młodszy asp. Jakub Pietrzak, będący oficerem prasowym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, autobus przewoził łącznie 11 pasażerów. Niewielka liczba ofiar jest zaskakująca, biorąc pod uwagę fakt, że pojazd zakończył swoją trasę w przydrożnym rowie.

Na miejscu zdarzenia interweniowało pięć jednostek straży pożarnej. Pomoc okazywał również Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajął się udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym. Policja również była obecna na miejscu wypadku. Ich zadaniem jest teraz ustalenie okoliczności, które doprowadziły do tego zdarzenia.