Dysk zewnętrzny 2TB Samsung T9 – postaw na szybki transfer danych

Dysk zewnętrzny 2TB SSD marki Samsung to połączenie mobilności i wysokiej wydajności. Kopiuj dane niemal w mgnieniu oka i przechowuj je w niewielkiej oraz lekkiej konstrukcji. Zobacz możliwości modelu T9.

Dysk zewnętrzny 2TB, który jest naprawdę szybki

Samsung wyposażył model T9 w interfejs USB 3.2 Gen 2×2 oraz protokół NVMe™. To sprawia, że dysk SSD zewnętrzny 2TB może osiągać ogromne prędkości sekwencyjnego zapisu oraz odczytu danych, sięgające do 2000 MB/s. To zaś sprawia, że dysk T9 umożliwia przesłanie pliku o wielkości 2 GB w czasie około jednej sekundy*. Warto postawić na rozwiązania, które oferują Ci wysoką wydajność – zyskaj oszczędność czasu i zwiększ komfort korzystania ze swoich plików, programów i innych danych.

* Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro

Kiedy warto sięgnąć po dysk zewnętrzny 2TB SSD?

Dysk zewnętrzny 2TB to świetna propozycja dla osób, które szukają nośników o uśrednionej pojemności. W pamięci urządzenia możesz zapisać wiele danych, plików i projektów. Pojemność 2TB** to świetne rozwiązanie, aby stworzyć na swoim dysku biblioteki z filmami w wysokiej rozdzielczości 4K, muzyką oraz zdjęciami. Warto wiedzieć, że na zewnętrznym dysku SSD można także zainstalować programy lub gry, z których chcesz korzystać i które w łatwy sposób możesz przenosić – pojemność 2 TB będzie optymalna na kilka ulubionych tytułów gamingowych.

** 1 GB = 1.000.000.000 bajtów, 1 TB = 1.000.000.000 000.bajtów. Komputer może pokazywać niższą pojemność ze względu na zastosowanie innego standardu pomiaru.

Dysk SSD zewnętrzny 2TB – lekki i wytrzymały

Samsung T9 zdecydowanie należy wyróżnić także za jego konstrukcje. To kompaktowe urządzenie wielkości karty kredytowej (dokładne wymiary 88 x 60 x 14 mm***), które waży zaledwie 122 gramy***. Jednocześnie dysk został pokryty specjalną, kropkowaną powłoką antypoślizgową. Ponadto, model T9 został zaprojektowany, aby chronić dane przed skutkami wstrząsów oraz upadków nawet z wysokości do 3 metrów****.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*** Rzeczywista waga i rozmiar produktu zależą od pojemności produktu i metody pomiaru.

**** Na podstawie wewnętrznego testu udaru podczas swobodnego upadku w kontrolowanych warunkach. Odporność na upadek może różnić się w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania oraz od podłoża, na które następuje upadek.