Strajk rolników z NSZZ "Solidarność": Protesty na drogach powiatu kaliskiego i całej Polski

Nadchodzi kolejna fala protestów ze strony rolników. Szczególnie aktywni będą 20 lutego, gdy na ulicach i drogach naszego kraju ma się odbyć ogólnopolski strajk. Wśród biorących udział w proteście znajdą się również rolnicy z powiatu kaliskiego.

Informację o strajku generalnym rolników Na terenie Polski, ogłosił Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Protest ruszył już 9 lutego i ma potrwać cały miesiąc, podczas którego planowane jest blokowanie dróg i ulic. Punktem zapalnym dla rolników jest wprowadzanie Zielonego Ładu oraz zalew rynku produktami z Ukrainy.

Protesty te nie są jednorazowym wydarzeniem. Każdego dnia na ulicach różnych miast w Polsce manifestują rolnicy. 20 lutego to data, kiedy planowane są kolejne akcje protestacyjne, do których dołączyli się także myśliwi.

W powiecie kaliskim następny protest odbędzie się we wtorek 20 lutego. Ponownie rolnicy zamierzają paraliżować ruch na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z powiatową.

Na szczegółowym planie protestu znajduje się skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 470 z drogą powiatową 4708P w miejscowości Skarszew. Urząd Gminy w Żelazkowie poinformował, że od godziny 10:00 do 18:00 protest będzie stacjonarny.

Jednym z punktów, które rolnicy planują zablokować jest także DK25 na trasie Ostrów Wielkopolski-Kalisz w powiecie ostrowskim.