Nadal trwa renowacja głównego rynku

Pogoda sprzyja współpracy, więc trwa zagospodarowywanie Głównego Rynku w Kaliszu. W niektórych miejscach widać już świeży bruk. Czy zakończenie zadania w wyznaczonym terminie jest realne?

Remont Głównego Rynku i ulicy Kanonickiej zgodnie z założeniami został podzielony na siedem etapów. Pierwszy etap to część placu przylegająca do Urzędu Miasta pomiędzy ulicami Łazienną i Rzeźniczą. Po zakończeniu tych prac zamierzano wykonać kolejne etapy, obejmujące inne części Rynku Głównego, kolejno pomiędzy ulicami św. Stanisława i Śródmiejską, Mariańską i Zamkową oraz Kanonicką i Złotą. Odnowienie ulicy Kanonickiej miało być podzielone na trzy części, oddzielone kolejnymi blokami. Pierwszy odcinek do remontu wyznaczono pomiędzy Rynkiem Głównym a ulicą Garbarską.

Podczas prac wykonanych w ramach remontu Rynku zidentyfikowano, na podstawie wstępnych badań, istnienie starego, murowanego budynku śródrynkowego z XIX wieku oraz dwóch pobliskich studni ujawnionych. W tym samym czasie na ulicy Kanonickiej trwały wykopy. Robotnicy zainstalowali między innymi wodociąg. Prezydent Kalisza podkreśla jednak, że Miasto chciałoby na razie skupić się na rynku.