Złapano kierowcę z dwoma sądowymi zakazami prowadzenia pojazdu

Władze w Kaliszu natknęły się ostatnio na 46-letnią osobę, która zdawała się nie przejmować faktem, że odebrano jej prawo jazdy i dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na terenie Godziesz Wielkich ściągnęli do kontroli drogowej kierowcę Toyoty. Okazało się, że 46-letni kierowca nie miał uprawnień do kierowania pojazdem. Mieszkaniec regionu kaliskiego miał odebrane prawo jazdy, dodatkowo są dwa aktywne nakazy sądowe zakazujące mu prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze skompletowali szczegóły z kontroli drogowej i wkrótce przekażą je do sądu – ujawniła funkcjonariuszka Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej komendy policji.

W 2017 roku uchwalono przepisy, które zwiększały surowość niektórych wykroczeń drogowych. Jedno z nich dotyczyło osób, które wykroczyły przeciwko nakazanemu przez sąd ograniczeniu prowadzenia pojazdów. Jeśli organy ścigania odkryją to podczas zatrzymania ruchu drogowego, kierowca może zostać skazany na maksymalnie pięć lat pozbawienia wolności. Ponadto, sąd musi wymusić na kierowcy pozbawienie prawa jazdy na okres od jednego do piętnastu lat.