Świętowanie dnia Ziemi wraz z kaliskim domem odzieżowym

Dzień Ziemi służy jako doskonała okazja dla ludzi, aby zebrać się i porozmawiać o przyjęciu bardziej sumiennego podejścia do naszych codziennych decyzji. Zorganizowałam wydarzenia oparte na mojej bajce, ponieważ od dawna pasjonuję się zrównoważoną modą. Przekażę zebrane przeze mnie informacje na temat materiałów i ich wpływu zarówno na nasze ciała, jak i na środowisko, w tym dlaczego nawet najbardziej miękki poliestrowy sweter nie zapewni nam ciepła, a także jak ważne jest, aby nie tylko badać nazwę firmy na metce, ale także dodatkową etykietę, która zawiera szczegóły dotyczące składu materiału i czyszczenia – stwierdza Marta Dutka.

Ponadto odbędzie się rozmowa o tym, jak mądrze oczyścić swoją szafę z nadmiaru ubrań i uniknąć wypełniania jej przypadkowymi przedmiotami. Po dyskusji teoretycznej przejdziemy do zajęć praktycznych, polegających na uszyciu przedmiotu w kształcie nerki z nadmiaru ubrań – starych spodni, kurtek i toreb. Osoby, które mają zamiłowanie do roślin, zachęcamy do wzięcia udziału w wymianie sadzonek, nasion i ścinków roślin.

Podczas tegorocznego Fashion Revolution Week grupa zamierza skupić się na zbieraniu poparcia dla europejskiej inicjatywy obywatelskiej „Good Clothes, Fair Pay”, której celem jest podniesienie wynagrodzeń w przemyśle odzieżowym.