Grupa Antczak na czele ekologicznego projektu magazynowego dla Nestlé Polska

Nestlé Polska zleciło Grupie Antczak zadanie wykonania nowoczesnego obiektu magazynowego w Kaliszu. Zgodnie z planem, prace mają dobiec końca w ostatnim kwartale 2023 roku. Projekt jest realizowany przez Grupę Antczak, która pełni rolę generalnego wykonawcy. Obiekt powstaje na terenach fabryki Nestlé w Kaliszu i będzie miał imponującą powierzchnię niemal 3,5 tysiąca metrów kwadratowych. Przewidywana wysokość magazynowania to 17 metrów. Poza funkcją magazynową, budynek będzie też zawierał zaplecze socjalne dla pracowników.

Projekt realizowany jest z myślą o ochronie środowiska. Obiekt zostanie wyposażony w najnowocześniejsze instalacje technologiczne, w tym dwie pompy ciepła o łącznej mocy przekraczającej 300 kW. W ramach troski o komfort pracowników, na całym obszarze powierzchni zainstalowane zostanie ogrzewanie podłogowe. Z myślą o energii odnawialnej, dach budynku zostanie przystosowany do zamontowania paneli fotowoltaicznych.

– Cieszymy się z możliwości realizacji kolejnego kontraktu w naszym rodzinnym mieście – mówi Marcin Antczak, CEO firmy. – Dla tak prestiżowego globalnego inwestora jakim jest Nestlé, tworzymy technologicznie zaawansowany obiekt magazynowy spełniający surowe normy środowiskowe. Sukces w zdobyciu tego kontraktu oraz jego efektywna realizacja potwierdzają naszą dominującą pozycję w branży generalnego wykonawstwa nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych – dodaje.