Wyrok za morderstwo w Kaliszu: Dwaj 20-latkowie skazani na wieloletnie więzienie

Zgodnie z werdyktem Sądu Okręgowego w Kaliszu, dwaj młodzi mężczyźni, obecnie w wieku 20 lat, zostali uznani za odpowiedzialnych za popełnienie zbrodni morderstwa. Sędzia Anna Zawiślak, podczas ogłoszenia wyroku, wyraziła swoje zdanie na temat sprawy, mówiąc: „Mimo że dopiero co osiągnęli pełnoletność, pokazują całkowite ignorowanie wartości takich jak życie, zdrowie i godność ludzka”.

W piątek, w siedzibie Sądu Okręgowego w Kaliszu, wydany został wyrok w odniesieniu do Alana O. i Alana D., którzy zostali oskarżeni o zamordowanie 60-letniego mężczyzny. Alan O. otrzymał karę 15 lat pozbawienia wolności, natomiast Alan D. został skazany na 13 lat więzienia.

Prokurator działający w imieniu ofiary domagał się dla obu oskarżonych kary 25 lat pozbawienia wolności. Adwokat Alana O. wnioskował o zmniejszenie zarzutów do pobicia zakończonego śmiercią, natomiast prawnik reprezentujący Alana D. proponował zmianę zarzutu na udział w bójce.

Morderstwo, które zszokowało społeczność, miało miejsce w nocy z 11 na 12 października 2022 roku, w jednym z opuszczonych domów w Zacharzewie, niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego. Tamten dzień, dla dwóch wówczas 18-letnich mężczyzn, upłynął na spożywaniu alkoholu, jeździe na rowerach po mieście, odwiedzaniu opuszczonych budynków i filmowaniu się podczas niszczenia znalezionych tam przedmiotów.

Idea pobicia bezdomnego mężczyzny, który według jednego z nich mógł być pedofilem, pojawiła się w ich rozmowie. Nie sprawdzili jednak tej informacji. Ostatecznie poszukiwali nieznanego im mężczyzny. Skierowali swoje kroki do pustostanu przy ulicy Krotoszyńskiej, gdzie napotkali 60-latka. Ofiarę bili przez co najmniej 40 minut. Mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.