Szokujące zdarzenie w Ostrowie Wielkopolskim: Sześć osób aresztowanych w związku ze śmiercią 25-latka

Służby policyjne stacjonujące w Ostrowie Wielkopolskim podjęły decyzję o zatrzymaniu sześciu osób, które podejrzane są o zaangażowanie w incydent prowadzący do tragicznej śmierci 25-letniego Damiana. Mieszkaniec powiatu kaliskiego został znaleziony w stanie bezprzytomnym w pobliżu jednego z popularnych klubów. Prokuratura Okręgowa działająca na terenie Ostrowa Wielkopolskiego potwierdziła, że doszło do konfliktu pomiędzy grupą młodych mężczyzn z powiatu kaliskiego a grupą z powiatu ostrowskiego.

W celu dokładnego zapoznania się z przebiegiem tego dramatycznego wydarzenia, który miało miejsce na terenie klubu nocnego położonego w miejscowości Wtórek, prokuratura rozpoczęła szczegółowe postępowanie. Podczas dochodzenia ustalono, że konflikt wybuchł około godziny 1.00 nad ranem pomiędzy grupą młodych dorosłych mężczyzn z powiatu kaliskiego a grupą nastoletnich mężczyzn z powiatu ostrowskiego.

Według relacji prokuratora, Macieja Melera, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, konflikt rozpoczął się na terenie parkingu. Jeden z uczestników bójki, mieszkaniec powiatu kaliskiego, doznał poważnych obrażeń ciała i mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w szpitalu. Zdecydowano o zabezpieczeniu ciała 25-latka w celu przeprowadzenia sekcji zwłok przez sądowo-lekarski zespół, której termin ustalono na najbliższy poniedziałek. Sekcja zostanie przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu i ma na celu odtworzenie mechanizmu i bezpośredniej przyczyny śmierci.

Interesujące jest, że cały incydent został zarejestrowany przez kamery monitoringu, a materiał ten został już zabezpieczony przez funkcjonariuszy policji. Aktualnie nagranie jest poddawane drobiazgowej analizie przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.